Kosgeb.gov.tr T.C Sanayi Bakanlığı Küçük ve Orta Ölçekli İşletmeleri Geliştirme ve Destekleme İdaresi Başkanlığınca hazırlanmıştır. e- Kobi ve e-Personel olarak iki farklı kesime hitap eden bölüm vardır. Bu bölümlerden yararlanabilmek için siteye üye olmak gerekmektedir. Bu noktada işletmenin hangi tanıma uyduğundan emin olmayanlar için KOBİ miyim? Testi mevcuttur. Ayrıca vergi numarası ile mevcut işletmenin durumunu sorgulayabileceğiniz bir başka araç daha mevcuttur.

KOSGEB.HABER : Paneller, Düzenlemeler, İnovasyon Sergileri, Toplantılar, İŞGEM, Kongreler, Protokoller , Konferanslar, Önemli Ziyaretler, gibi KOBİ lerin takip etmesi gereken güncel haberler KOSGEB.HABER adlı araç ile KOBİ lere sunulmuştur.

KOBİ.ASİSTAN : Bu bölümde Nereden Başlamalıyım?, Vertabanına Nasıl Kayıt Olunur?, KOBİ Beyannamesi nasıl Doldurulur?, Desteklenen Sektörler Nelerdir?, Nasıl İrtibat Kurabilirm? gibi yeni KOBİ’ lerin merak ettikleri ve bilgi sahibi olmaları gereken bir çok konuda gerekli açıklamaların yanı sıra KOBİ’ leri ilgilendiren gündemdeki haberler de yer almaktadır.

KOBİ.TV : KOBİ’lerin KOSGEB ile igili haberleri izleyebilecekleri ve mesleki gündemi takip edebilecekleri bir araçtır.

KOBİ.CEP : Kredi desteği başvurusunda bulunan KOBİ’ lere işlem sonucunu sms yoluyla gönderi yapabilmek için tasarlanmış bu uygulama hala geliştirme aşamasındadır.

DESTEK.ASİSTANI : KOBİ’ lerin ihtiyacı olan proje, uygulama, faiz gibi kredi ve program desteği aradıkları bir araçtır. Programın türü, destek türü ve şehir seçilerek destek aratılır. Söz konusu programlar ; Genel Destek Programı, Girşimclik Destek Programı, AR- GE İnovasyon ve Endüstriyel Uygulama Destek Programı, İşbirliği Güçbirliği Destek Programı, Tematik Proje Destek Programı dır.

Ayrıca sitede Başkanlığımız, Duyurular ve Destekler adlı 3 bölüm bulunmaktadır. Bunlar;

Başkanlığımız : Mevzuat, Genel Kurul ve İcra Komitesi, Birimlerimiz, İç Denetim, Vizyon Misyon, KOSGEB Hizmet Envanteri ve Standartları, Kalite Poltikası, Plan ve Raporlar, İştiraklerimiz, Organizasyon Şeması, Uluslararası İlişkiler, Basın Odası

Duyurular : Eğitim Duyuruları, Fuar Duyuruları , İhale Duyuruları, Genel Duyurular, Eşleştirme Duyuruları, Finansman Duyuruları

Destekler : Genel Destek Programı, Girşimclik Destek Programı, AR-GE İnovasyon ve Endüstriyel Uygulama Destek Programı, İşbirliği Güçbirliği Destek Programı, Tematik Proje Destek Programı

Son olarak , KOBİ’ lerin Destek, AB Projeleri, Kredi, KOSGEB Başvuruları, İnsan Kaynakları ve Şikayet konularında öneri ve ya görüş blidirebilecekleri “Görüşüm /Önerim Var” adlı bir bölümde sitede yer almaktadır.