Türkiye İş Kurumu onaylı olarak faaliyet gösteren kariyer.net , iş, insan ve teknolojiyi bir araya getiren , geniş kapsamlı bir platformdur. Elemana ihtiyacı olan iş verenler ve işe ihtiyacı olan adayların birbirlerine hızlıca ulaşabilmeleri için gerekli tüm hizmeti sağlayan kariyer.net 27.569 iş ilanı ve 79.595 personelin arandığı ilan hacmi yüksek bir İK sitesidir. Kariyer.net kurulduğu yıl olan 1999 dan beri 500 binden fazla kişinin iş sahibi olmasını sağlamıştır.

Kariyer.net ‘de iş arayanlar için a’ dan z’ ye her tür kolaylık sağlanmıştır. Özgeçmiş Robotu, D.I.S.C Kişilik Envanteri, Beş Faktör Kişilik Testi, İngilizce Testi, e-Eğitimlerim gibi özgeçmişi zenginleştirecek verilerin elde edilmesini sağlayan küçük ama etkili araçlar bulunmaktadır. Ayrıca iş verenleri ve iş arayanları motive edecek Aday Başarı Hikayeleri ve Firma Başarı Hikayeleri’nin yer aldığı , kariyer.net aracılığı ile iş ve eleman bulan firma ve adayların hikayelerinden oluşan bir bölüm bulunmaktadır.

Ayrıca, kariyer.net’in sunduğu çeşitli ek hizmetlerde vardır. Bunlara bir göz atalım:

Kariyer Rehberi : “Öz Geçmişinizi Öne Çıkaracak 6 İp Ucu, “ş Hayatı ve Takım Oyunu, Giysileriniz Ne Söylüyor? gibi iş hayatını, vizyonu ve geleceğin şekillenmesini sağlayacak olan konularda yazılmış “Makaleler”; 100’ün üzerinde gerçekleştirilmiş olan yeni iş fikirleri ve bu iş fikirlerinin yaratıcılarının hikayelerinin yer aldığı “Sıra Dışı Kariyer Hikayeleri” ve çeşitli sektörlerdeki lider firmalarla yapılan ropörtajların bulunduğu “Ropörtajlar” dan oluşmuştur.

Mesaj Panosu : İşimi Kariyer.net’ten Buldum, İş Arama, Uluslararası İş Olanakları, Özgeçmiş Oluşturma, Kariyer.net Kullanımı, Ücret, İş Görüşmesi, Kampüs bölümlerinden meydana gelen ve insanların konular ile alakalı olarak paylaşmak, sormak, öğrenmek, şikayet etmek , memnuniyet belirtmek gibi amaçlar için ayrılmış bir bölümdür.

Kariyer Dergi : Tamamen Kariyer.net tarafından hazırlanan, aylık 10 bin basım ile ücretsiz dağıtılan, 5 yıllık geçmişe sahip köklü dergidir. Kariyer Derginin içeriğinde ise Dünyadaki ve Ülkemizdeki son İK haberleri, Lider Portreleri, Sıra Dışı Dosya Konuları, Ünlülerin Kariyer Öyküleri ve İş yaşamına Dair Herşeyin bulunduğu iş arayan ve iş verenlerin takip etmesi gereken bir dergidir.

10. Kat : “Kurum İçi İnovasyon” adlı kişisel gelişim semineridir. Dileyen adaylar bu bölümdeki formu doldurarak bu programa dahil olabilirler.

KariyerPRO : Sistem Yönetimi, Organizasyon Yönetimi, Sicil Yönetimi, Ücret Yönetimi, Eğitim Yönetimi, Performans Yönetimi, İzin Yönetimi , Kariyer ve Gelişim Yönetimi ve Self – Servis gibi modüllerin yer aldığı Web Tabanlı İnsan Kaynakları Yazılımı’dır.

Kariyer Akademi : Eğitim veren firmalar ile eğitim almak isteyen kurumsal ve bireysel üyeleri buluşturan bir sitedir. Sitede ücretsiz ve indirimli eğitimlerde yer almaktadır.

Kariyer TV : Kendi alanlarında lider bir çok firmanın üst düzey yöneticilerinin kariyer tüyoları ropörtajlarının yayınlandığı bir kariyer.net hizmetidir.