Yenibiris.com hemen hemen her ölçekte, çeşitli sektörlerde hizmet veren , çok uluslu ve yerel 62.000 kurumsal üye ile yüz binlerce bireysel üyeyi aynı interaktif platformda bir araya getirerek iş ve aday arama sürecini hızlandırıcı çözümler üretmektedir. Bunun yanı sıra sitede yer alan kapsamlı içerik ile bireysel üyelere kişisel gelişim ve kariyer planlama konularında rehberlik hizmeti vermekte olan yenibiris.com 11.000.000 adet öz geçmişin bulunduğu geniş bir özgeçmiş bankasına sahiptir. Dünyadaki gelişmeleri yakından takip ederek, çeşitli sektörlerin ihtiyaçlarına yönelik eğitim odaklı projeler geliştiren iş ve insan kaynakları sitesidir.

Bireysel ve kurumsal olmak üzere iki farklı kullanım seçeneği sunan siteye ilan vermek veya sitede bulunan ilanlara cevap vermek için siteye üye olmak gerekmektedir. Üyelik ücretsiz olmakla birlikte kurumsal üyeler ve bireysel üyeler için farklı süreçler söz konusudur. Türkiye İş Kurumu tarafından onaylı olan yenibiris.com, bireysel üyeler için tamamen ücretsiz hizmet sağlamaktadır. Yani Bireysel kullanıcıların siteye üye olup giriş yapması, öz geçmiş oluşturarak dilediği yerde dilediği zamanda iş başvurusu yapabileceği anlamına gelmektedir. Kurumsal üyeler açısından olay biraz daha farklı seyretmektedir. Kurumsal üyeler de siteye ücretsiz üye olabilirler fakat iş profili oluşturmak, ilan vermek ve ilan sonrası değerlendirme işlemlerini gerçekleştirmek için 3 adet farklı özellikleri olan ilan paketlerinden birisini satın alması gerekmektedir.

Bireysel üyelere yani iş arayanlara özel bir bölüm olan “İş Rehberi” bölümünde kişisel gelişim için gerekli olan bir çok materyale ulaşmak mümkündür. İşveren Görüşlerinin, Röportajlarının, Haftanın Önerisi adı altında kişisel gelişim kitaplarının tanıtımları ve basit ama etkili bilgiler içeren Püf Noktası bölümleri bu materyallerden bir kaçıdır. Akademik Kariyer, Yurtdışında Eğitim – Çalışma ve İşte İş Rehberi dosyaları ile kişisel gelişime açık, hemen hemen her düzeyden bireysel üyeye yol gösteren, sürekli güncellenen makaleler ve yazı dizileri de bulunmaktadır.

İş profili oluşturma, ilan verme, başvuru değerlendirme gibi basamaklardan meydana gelen işe alım sürecinde kurumsal üyelere destek veren yenibiris.com, sitede özgeçmişi bulunan adayların verilerinden yola çıkarak lisans, üniversite, iş deneyimi, iş alanı, yaş, ücret, eğitim derecesi, çalışma şekli, çalıştıkları sektör, şehir, ülke, organizasyondaki yer gibi adayların temel özelliklerini belirleyen faktörlerin veri/ oran grafiklerini meydana getirmiştir.

Yenibiris.com üzerinden alanında uzman yazarların makalelerine, güncel ekonomi haberlerine, sertifika programlı çeşitli eğitim fırsatlarına, 7 kategorideki toplam 15.000 ilana ulaşabilirsiniz. Ayrıca kurumsal veya bireysel üye fark etmeksizin tüm soru ve sorunlarınıza, çözümler getirecek, tavsiyelerde bulunacak ve kesinlikle doğru bilgiye ulaşmanızı sağlayacak alanında uzmanlaşmış bir ekibin meydana getirdiği “Uzmana Sor” adlı bir bölüm bulunmaktadır.