1999 yılında Türkiye İş Kurumu onayıyla, SCV Danışmanlık Ltd. Şti tarafından kurulan secretcv.com, iş ve işçi bulma platformudur. İş ilanlarını Günün İlanları, Son 3 Gün, Son 7 Gün sekmelerinde olduğu gibi belirli periyodlarda görüntüleyebilirsiniz.

Secretcv.com’dan iş ve eleman temin etmek için, siteye üye olmak gerekmektedir. Bireysel üyelik ücretsiz olup ; secretcv.com iş ilanlarına başvuru yapabilme, CV nizin Firmalara ulaşmasını sağlama, Başvuru Takibi, CV’ yi firmalara elektronik posta olarak gönderebilme ve Kişisel verilerinizin paylaşılma tehlikesi olmadan güvenli iş başvurusu yapabilme gibi bir çok avantajı vardır. Ayrıca Detaylı İş Arama butonu ile aranılan ilana sektör, bölüm, il, gün ve anahtar kelime girerek ulaşılabilir. İş ilanlarına bölgesel olarak ulaşmak istiyorsanız İç Anadolu, Ege, Akdeniz ve Bursa ‘nın yer aldığı “Bölgesel Sayfalar” ını kullanabilirsiniz.

Doğru elemana, fazla para harcamadan, en kısa zamanda ulaşmak isteyen Firmalar da bu sistemden faydalanabilmek için secretcv.com ‘a üye olmaları gerekmektedir. Firma üyeliği , bireysel üyeliğin aksine ücretlidir. Secretcv.com üyesi firmaların diğer avantajları ise : Gizli ilan yayınlama ve veritabanına kayıtlı cvler arasından arama yapma, adayları gruplandırılarak ihtiyaç duyulan elemana daha rahat ulaşma, başvuru yapan tüm adaylara aynı anda teşekkürler mesajı atmak vs.

Secretcv.com ‘ da cv si bulunan adayların belirli durumlara göre dağılımlarının yer aldığı grafikler bulunmaktadır. Bunlar, Pozisyona göre dağılımlar, Eğitim durumlarına göre dağılımar, Bölgelere göre dağılımlar, Yaş durumlarına göre dağılımlar, Çalışma durumlarına göre dağılımlardır. Bu dağılımlar incelendiğinde firma ihtiyaç duyduğu elemanın, secretcv.com da cvsi bulunan elemanlaın kaçta kaçını oluşturduğunu bulabilir.

“Firma Tanıtım Sayfası” adındaki secretcv.com sekmesi ise hemen hemen her sektörden 962 firmanın kayıtlıdır. Firma Tanıtım Sayfasının amacı, ürün ve/veya hizmete daha hızlı, masrafsız olarak ulaşabilmektir. Bu sayfalar tüm il ve sektörleri içerdiği için akla gelebilecek hemen hemen her çeşit ürün ve/veya hizmeti sağlayan firmaya ait bütün bilgiler rahatlıkla bulunabilir. Bunun için sayfanın üst ortasında yer alan detaylı arama seçenekleri bireysel olarak ayarlandıktan sonra arama yapılmalıdır.

“Her Üniversiteliye Bir İş” sloganıyla yola çıkan secretcv.com ekibi Üniversite Seminerleri, Konser, Fuar gibi Aktiviteler düzenlemiş, tüm bunlara ait bilgilerin duyuruların, Mezuniyet Rehberi bölümü gibi daha fazlasının bulunduğu www.universiteyibitiriyorum.com ‘u hazırlamışlardır.