Her kadının kendini güvende hissedebileceği, üretebileceği ve para kazanabileceği bir işe ihtiyacı vardır. Bir bayanın ev hanımı, öğrenci, evli, bekar veya anne olması kendi ayakları üzerinde durmasına engel değildir. Hatta fazla vakit almayacak yeni bir uğraş bir çok bayanı depresyona girmekten kurtarabilir. Bir şeyin parçası olmak, az da olsa kendi paranızı kazanabilmek ve yeni bir şeyler başarmanın verdiği haklı gurur.. Tüm bunları hissetmeyeli ne kadar oldu? Bu zamana kadar çok şey başardınız hayatta. Belki çok çalıştınız, belki de hiç çalışmadınız. Belki annesiniz, çocuklarının gurur duyduğu bir anne. Belki de sıkıntılarla okumaya çalışan bir öğrenci..Belki çalışıp bir türlü yetiremeyen yada yetse bile daha fazlasını yapmak isteyen, potansiyelinin farkında olan hayat dolu , pes etmemiş bir bayan olma ihtimaliniz bile var. Aşağıdaki fikirlere bir göz atın, kim bilir belki o satırların arasında sizin yeteneklerinizle örtüşen, işte bu! diyebileceğiniz , daha da önemlisi mutlu ve umutlu hissettirecek size uygun bir şeyler olabilir.. Çünkü üretmenin ne anlama geldiğini en iyi bayanlar bilir..

El Emeklerinizi satabilirsiniz:

Amigurumi : Japonya’dan ülkemize gelen gerçek bir sanat, tığ veya şişlerle oyuncaklar örüyorsunuz. Nasıl yapılacağını gösteren videolara net üzerinden ulaşabilirsiniz. İster elden, ister net üzerinden isterseniz oyuncakçılara satabilirsiniz. Meraklısı hatta koleksiyoncuları bile olan Amigurumiler emeğinizin karşılığını verecek kadar iyi fiyatlardan satılıyorlar.

El Örgüsü Giyim Ürünleri : Kazak, hırka, yelek, etek, elbise, bolero, kolluklar, atkı, bere, eldiven, ev ayakkabıları gibi ürünleri internetten bulabileceğiniz yüzlerce modeli kullanarak şiş veya tığ ile örebilirsiniz. Değişik örgü modellerinin gösterildiği videolar ve örgü ürünlerin bulunduğu sitelerden bilgi edinebilirsiniz. Bir çok insanın yüne alerjisi var bu sebeple kışlık ürünlerde bebe yünü kullanırsanız , çok daha şık ve sağlıklı ürünler elde edersiniz. Yazın ise naylon olmayan merserize ipler kullanabilirsiniz.

Aksesuar : Kolye, küpe, bileklik, saat, yüzük, çanta, fular, kemer, toka, saç bantları, halhal gibi ürünleri hobby merkezlerinden çok uygun fiyatlara alabileceğiniz malzemelerden üretebilirsiniz. İnternetten farklı aksesuar ürünlerini bulabilir, benzersiz ürünler elde edebilirsiniz. Özellikle gençlere hitap eden ürünler tasarlarsanız çok daha geniş bir kitleye hitap etmiş olursunuz.

Giyim Ürünleri Tasarlayabilir, Dikebilirsiniz : Dikiş makineniz varsa ve kullanmayı biliyorsanız hatta hayal gücünüze ve yaratıcılığınıza güveniyorsanız gelinlikten, bluzlara kadar bir çok ürün tasarlayabilir ve/veya dikebilirsiniz. İnternetten farklı kültürlere ait ürünleri bularak onlardan esinlenebilirsiniz.

Yiyecek Satabilirsiniz :
Evde yaptığınız, tatlı, tuzlu, zeytin yağlı, etli yemeklerin yanı sıra; yoğurt, salça, turşu, reçel, tarhana, çikolata gibi gıda ürünlerini internet üzerinden veya önceden ilan dağıtıp sipariş alarak satabilirsiniz. Açık arttırma sitelerinde bile gıda ürünleri satışı vardır.

Resimlerinizi satabilirsiniz :
Resim konusunda yeteneğinize güveniyorsanız, ister doğaçlama, isterseniz ünlü ressamların eserlerinin reprodüksiyonunu yapabilirsiniz. Hatta sima çizebiliyorsanız, sipariş üzerine insanlara veya fotoğraflarına bakarak insanların karikatürlerini veya portrelerini çizebilirsiniz. Tüm bunları evden veya internetten yapabilirsiniz.

Maket Ürünleri Satabilirsiniz : Tahta, plastik, el işi kartonları, hatta yapay tuğlalar kullanarak maket ev, gemi, oyuncak, araba, çiçek, böcek, çizgi film karakterleri aklınıza ne gelirse inşa edebilirsiniz. Bu tür ürünlerin meraklıları her zaman vardır.

****** El Emeği Ürünler sadece sizin hayal gücünüzle sınırlıdır. Bu tür ürünleri internetteki bloglarda, açık arttırma sitelerinde, forumlarda hatta ilan sitelerinde satabilirsiniz. Son bir ipucu: Farklı ürünler, modeller, resimler, maketler, aksesuarlar vs. vs. bulmak istiyorsanız, aradığınız ürünün ingilizce karşılığını online bir sözlükten bulup, arama motorunda arattırarak bir çok farklı sonuç elde edebilirsiniz.******